Poşet Ambalaj Çeşitleri ve Üretimleri
Poşet Ambalaj Çeşitleri ve Üretimleri

Poşet Ambalaj Çeşitleri ve Üretimleri

Poşet Ambalaj Üretimleri

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte farklı malzemelerin değişik alanlarda kullanıldığı görülmektedir. Malzemelerin daha rahat işlenmesi ile makineleşme de bu alanlarında genişlemesini etkilemektedir. Ambalaj üretim sistemleri de bu çeşitliliğe ve gelişime sahip sistemler arasında yer almaktadır. Geniş bir kullanım alanı bulunan ambalaj üretimlerinde hammaddenin ısı ile işlenmesi süreci sürekli olarak geliştirilmektedir. Poşet ambalaj çeşitleri için kullanılan hammadde seçenekleri genelde polietilen malzemenin türleri olarak görülmektedir. Yüksek yoğunlukta bulunan HDPE ve düşük yoğunlukta bulunan LDPE maddeleri ile üretim yapılmaktadır. Bu maddelere sıcaklık uygulanarak gevşemeleri sağlanmaktadır. Daha sonra bu erimiş olan maddeler hava ile şekillendirilmektedir. Kullanım amacına göre kesme işlemi uygulanarak üretim işlemi tamamlanmaktadır.  Poşet ambalaj çeşitleri için şekillendirme aşamasında uygulama yapılmaktadır.

Poşet Ambalaj Seçenekleri

Poşet ambalaj denildiğinde farklı kalite ve özelliklerde üretimler akla gelmektedir. HDPE ve LDPE hammaddeleri özelliklerine göre kullanılacak alanlar değişmekle birlikte bu iki hammaddenin işlemleri de farklı olarak görülmektedir. LDPE malzeme daha düşük yoğunluklu ve hafif bir maddedir. Bu madde ile üretilen sistemler daha az dayanıma sahip olmaktadır. Düşük yoğunluklu bu madde kullanılarak sera kaplama poşetleri, pazar ve market poşetleri, kaplama folyoları, plastik mutfak eşyaları ile basit oyuncaklar üretilmektedir. Bu maddeler özellikle uygun fiyatlı üretim sistemlerinde tercih edilmektedir. Poşet ambalaj çeşitleri için kullanılmakta olan bir diğer sistem ise HDPE malzemedir. Daha fazla dayanıma sahip olan bu malzeme daha dayanıklı sistemlerde tercih edilmektedir. Pazar ve benzeri alanlarda kullanılan dayanıklı poşetler, plastik ambalajlar, su bidonu üretimleri, plastik kasa ve borularda kullanılmaktadır. Bu sistemlerin kullanımı dayanıklılık gerektiği için LDPE yerine HDPE tercih edilmektedir.

Poşet Ambalaj Kullanım Alanları

Poşet ambalaj çeşitleri, hammaddenin işlenme kolaylığı sayesinde geniş bir kullanım alanına sahiptir. Gıda ambalajları bunların en çok tercih edilenleridir. İçerisine toptan ya da perakende satışta kullanılan gıdalar konulmaktadır. Market ve benzeri alanlarda karşılaşılan, et ve benzeri şeylerin sarılması ve satış sonrası paketlenmesi ihtiyacını karşılayan ürünler bu kapsamda değerlendirilmektedir. Mağazacılık ambalajları ise hemen her gün karşılaştığımız ürünlerdir. İçerisinde konulan ürünlerin rahat taşınması için kullanılan ve üzerine firma bilgileri basılan ambalajlar bu kapsamda değerlendirilmektedir. Endüstriye ve ticari amaçla üretilen malzemelerde yoğun olarak görülmektedir. Üretimi yapılmış olan şeylerin paketlenmesi ve sarılması, farklı amaçlar ile kullanılan taşıma torbaları, tüp ve damacana gibi ürünlerin depolama sürecinde temiz kalması için kullanılan poşetler, lastik ve halı gibi malzemelerin işlem sonrasında kirlenmemesi için üretilen özel ambalajlar gibi pek çok şey bu alanda değerlendirilmektedir. Tekstil alanında bu ambalaj seçenekleri yoğun olarak kullanılmaktadır. Kuru temizleme poşetleri, kıyafet satışı için tasarlanan poşetler ve elbise torbaları bunların arasında yer almaktadır. Temizlik işlemlerinde kullanılan atık ve tıbbi atık poşetleri de bu sistem içerisinde değerlendirilebilmektedir.

Poşet Baskı

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

turkish flag england flag
× Merhaba nasıl yardımcı olabiliriz?